Хто йде в аптеку, будучи абсолютно здоровим? Працівники аптеки-музею у Львові «Під чорним орлом» не дивуються напливу відвідувачів, які не бажають купувати ліки. Справа в тому, що в цій будівлі вже майже 300 років продають ліки від хвороб, а в 1966 році відкрився музей, присвячений історії фармації. Під час екскурсії вас чекає трохи важливої інформації і дуже багато таємниць, загадок і секретних підземель. Так що беріть з собою дітей, нудьгувати вони не будуть.

Що подивитись

Аптека-музей «Під чорним орлом» у Львові сьогодні виглядає так, як виглядала 100-150 років тому. Високі шафи забезпечені безліччю висувних шухлядок, на кожному – напис на латині – що за ліки зберігається в ньому. На відкритих полицях виставлена різноманітний аптекарський посуд. У таких склянках продавали в тому числі «чудодійні» еліксири і бальзами.

Можна просто подивитися на все це, але краще послухати розповідь екскурсовода. Так ви дізнаєтеся, наприклад, чому одні ємності підписані білою фарбою, інші – чорною, а треті – червоною. На столі, де аптекар розтирав і змішував лікувальні засоби, стоять масивні ваги. Розглядаючи важкі ступки, преси, таблеткові машинки, ви зрозумієте, чому фармація довго залишалася чоловічим заняттям. Переходячи із залу в зал, ви побачите багато хитромудрих пристосувань, необхідних для створення пігулок, мазей і настоянок.

А чи доводилося вам чути про існування аптечної кухні? Це приміщення дійсно схоже на те, де готують їжу. Тільки тут варять трави для ліків. Чимало місця відведено під рецепти і етикетки. Дивно, але деякі написи на коробочках з ліками здадуться вам знайомими. Це препарати, які успішно застосовуються вже багато десятиліть.

Підземелля аптеки

Але найцікавіше почнеться, коли скрипучі сходи поведуть вас в підземелля. Склепінні стелі, нерівні стіни, напівтемрява коридорів… А що це за фігура таїться в ніші? Над чим чаклує? Подорож по підземеллям приведе вас в кімнату алхіміка. Тут відразу видно, що справа не обходиться без магії: крім посуду, старовинних книг і сушених трав, тут присутні морська черепаха і риба-їжак. Хоча в підвальній частині аптеки-музею Львова раніше займалися лише обробкою сировини, але мимоволі хочеться напружитись і озирнутися. Тому так приємно, коли сходи виводять вас з похмурого підвалу у внутрішній дворик, на балкон галереї.

Сувенірного відділу тут немає, але зате в першому залі можна купити цілком сучасні вітамінки або будь-які лікарські препарати.

підземелля домініканського собору, Львів

Екскурсія «ПІДЗЕМЕЛЛЯ СТАРОДАВНЬОГО ЛЬВОВА»

Екскурсія підземеллями Домініканського монастиря, аптеки-музею “Під Чорним орлом” та костелу Єзуїтів.
Дати проведення: щоденно