укр рус

Про машину часу та інші байки Тараканівського форту

Тараканівський форт поблизу Дубно має в своїй історії безліч протиріч. Він був побудований для захисту кордонів, але жодного разу не використовувався за призначенням, пережив дві світові війни, але сьогодні безнадійно програє свою війну з часом.

Напівзруйновані, але все ж досить міцні стіни форту, майже всюди обросли мохом та травою, тут хазяйнує лише природа. Всі внутрішні приміщення наскрізь просякнути вологою. Але не дивлячись на все це, Тараканівський форт якимось дивним чином, виглядає сильним, потужним, романтичним, оповитим таємницями та легендами.

Кілька слів про історію форту

На час свого будівництва (кінець ХІХст.) Тараканівський форт був справді монументальною спорудою. Для його будівництва використовували цемент та цеглу (новітні на той час матеріали). Він мав простояти не одне століття.

Форт відноситься до бетонно-земляних укріплень. Він вибудований у формі ромба. У центрі комплексу розміщена чотирикутна двоповерхова казарма, оточена двома рядами потужних земляних валів, між якими викопано 14-метровий рів з кам'яними стінами і казематами.

Вхід до нього лише один, через довгий підземний тунель, який з першого разу знайти не так вже й легко, адже, все навкруги заросло ліанами, які ще в минулому столітті насадили тут для маскування.

Форт був самодостатнім воєнним містечком, на його території функціонували продовольча база, пекарня, а також телеграф, лазарет і навіть церква, про що свідчить хрест на одній із напівзруйнованих стін. В кращі часи тут проживало до трьох сотень солдатів та офіцерів з сім’ями.

Байки про Тарканівський форт

Тараканівський форт – це справжня головоломка з безліччю заплутаних ходів, потайних коридорів та сходів і замаскованих пасток. Про пастки ми не жартуємо, кілька необачних туристів провалювались в кам’яні колодязі. Кажуть, що детальна карта форту є в Росії, але нам, звичайно, її не віддадуть)

За час свого існування форт устиг побувати і воєнно-оборонною одиницею, і в’язницею, і навіть продовольчим складом, тому й не дивно, що місцина обросла величезною кількістю байок, які, як магніт притягують шукачів пригод.

Старожили запевняють, що німці тут розробляли та тестували секретну зброю. А в кінці 1944-го, відступаючи, залили нижні яруси форту бетоном, аби ніхто не скористався їх розробками.

За іншою версією розробкою зброї займались радянські військові, але законсервували дослідження з тої ж причини)). Так чи інакше в підземних ярусах форту ховається багато цікавого. А ще тут безслідно пропадали люди, про що свідчать численні написи на стінах…

Старий форт просто не може жити без привидів, а вони не можуть жити без нього. Дивних звукових ефектів тут ціла купа: звуки солдатського маршу, глухе відголосся вибухів глибоко під землею, а ще дивні спалахи світла в коридорах і наелектризовані стіні.

До речі, з електричним генератором пов’язана одна з найцікавіших легенд форту. Йдеться про генератор часу, який створили німці. Кажуть, якщо потрапити в зону його дії можна з легкістю подорожувати в часі. Правдивість цієї версії перевірити дуже просто, в деяких місцях форту стрілки годинника, то прискорюють, то уповільнюють рух…

Як добратись до Тараканівського форту?

Тараканівський форт знаходиться поблизу села Тараканів Дубенського району Рівненської області, недалеко від траси Київ-Чоп (М06).

Оминувши останні будинки  с. Тарканів, необхідно повернути наліво, по грунтовій дорозі. Далі бажано використовувати навігатор, інакше блукати будете дуже довго. Орієнтуйтеся на земляні вали, всередині яких і захований форт. Координати: 50 ° 23'08 "північної широти 25 ° 42'34" східної довготи.

Поради для тих, хто вирушає до Тараканівського форту самотужки

Найкраще найняти провідника, ним, за символічну плату, може стати будь-хто із місцевих. Провідник і до форту доведе, і по безпечним коридорам поводить. Все ж таки розповіді про те, що люди тут калічились – не вигадка.

Дуже важливо вдягнути зручне взуття і завжди дивитися під ноги. Бажано одразу тепло вдягнутися в максимально закритий одяг, адже в підземних тунелях дуже вогко і прохолодно, а в деяких приміщеннях з рота йде пара.

Обов’язково візьміть з собою ліхтарик і запасні батарейки.

Будьте обережні, адже на території комплексу росте отруйний борщівник Сосновського. Якщо зачепити його листя, можна отримати опік шкіри, який може не сходити пару місяців.

Якщо ви не хочете їхати досліджувати таємничий Тараканівський форт самотужки, пропонуємо приєднатись до веселої компанії «Час на мандри». Ми проводимо регулярні тури цікавими місцями Рівненщини та ін. областей України. Приєднуйтесь!

 

Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.
 

Facebook