укр рус

Містичне «око Карпат» - озеро Синевир

Більш містичного місця в Карпатах годі й шукати. За озером Синевир міцно закріпилась репутація загадкової і трохи магічної місцини. На ним легким серпанком стелиться стародавня, майже забута, магія мольфарів та могутня і дика енергетика карпатського лісу. Її відчуваєш всім тіло, вона пробігає легким морозцем попід шкірою, мерехтить між тінями столітніх смерек і виблискує на ідеально рівній поверхні озера. Навіть численні екскурсії до о. Синевир не здатні розвіяти цю потужну незрозумілу енергію, бо туристи лише примножують її.

А ще на Синевирській поляні живуть легенди, їх тут десятки, вони живляться диханням древніх лісів та пам’яттю людей, які їх трепетно збирають і бережуть.

Звичайно ж найбільше туристи полюбляють легенди про виникнення озера Синевир. Насправді легенд декілька, але найпопулярніша про нещасне кохання.

Синь і Вир

Історію про нещасливе кохання між красунею-донькою графа Синню і простим хлопцем Виром, мабуть, чули навіть ті, хто ніколи не бував на озері.

Легенда  говорить, що спочатку дівчина закохалась у чарівну гру флояри, а вже потім у милого пастуха, що на ній грав. Молоді люди настільки палко кохали, що не мислили життя один без одного. Синь потайки тікала до коханого в гори, і вони упивались хвилинами забороненої близькості сердець.

Звичайно, що батько дівчини був не в захваті від такого кавалера і одного разу намовив своїх слуг вбити пастуха. Коли Синь дізналась про підлий задум батька, було вже пізно, слуги скинули Вира зі скелі. Дівчина була безутішна, вона день і ніч гірко плакала над тілом коханого аж поки не утворилось озеро з невеличким острівцем в центрі. Люди назвали озеро Синевир, в честь нещасних закоханих. В пам'ять про них на березі стоїть два дерев’яних пам’ятники. Кажуть, що якщо ви хочете зустріти своє кохання, треба попросити у них заступництва.)))

Карпатські богатирі

Інша легенда стверджує, що на місці озера було колись велетенське болото Мочар, на його околицях жили богатирі. Та, як воно часто в легендах буває, завадили вони якісь нечистій силі творити зло на українській землі, і за це наслала вона на богатирів страшну хворобу. Доти лютувала хвороба, поки в селищі не лишився один богатир Синевир і його донька Чіли. З всього майна вони мали лише білого бика, тож так і жили: донька поралась на господарстві, а батько ходив на лови.

Та одного разу повернувся Синевир з полювання і не застав вдома ні доньки, ні бика, сліди маленьких ніг вели до згиблого болота. Зрозумів тоді богатир, що донька потонула в трясині. З безсилої люті він почав відламувати кам’яні брили і кидати в болото, аж поки не утворився невеликий острівець. Наостанок Синевир вирвав з землі величезний камінь, але раптом із-під нього ударив могутній струмінь води, підхопив Синевира і поніс до болота. Котловина миттю наповнилась водою, богатир зник, залишився лише створений ним кам’яний насип.

Сине, вір!

Ну і остання, маловідома, але не менш повчальна легенда, яка говорить про те, що жили колись у горах батько та син, жили бідно, перебивались з хліба на воду. І ось, нарешті, назбирали якісь грошенята і вирішили купити корову або козу, всяк в господарстві згодиться.

Всю дорогу поки вони йшли до міста син просив батька купити козу, а на решту грошей виручити йому лука, щоб він міг плювати. Батько відказував, що для такої покупки замало грошей.

Вночі, коли вони полягали спати на березі озера, син потайки витягнув торбу з грошима, але там було зовсім мало монет, тому хлопець вирішив, що батько приховав частину заощадженого.

Розлютився юнак, схопив батька і потяг до озера і почав топити, вимагаючи віддати гроші.

— Сине, вір, то всі… – відказував старий.

Та юнак не хотів вірити, даремно той благав: “Сине, вір!.. Сине, вір!..” Так син і втопив батька, не повіривши йому. А усвідомивши, що накоїв, злякався і втік в ліс. Так і почали люди називати те озеро Синевир.

Компанія «Час на мандри» пропонує вам приєднатись до туру на о. Синевир і на власні вуха почути величезну кількість легенд, які переповідають місцеві жителі і, звичайно ж, відчути неповторну, магнетичну атмосферу озера. Кажуть, це надзвичайно енергетично сильне місце, яке буквально заряджає і бадьорить. Приєднуйтесь, не пошкодуєте!

 

Залишити відгук  ↓
 
Ще ніхто не залишив відгуків.
 

Facebook