Колочава — це мальовниче село, розташоване в Хустському районі Закарпатської області, на території Національного природного парку “Синевир”. Це також адміністративний центр Колочавської сільської громади. Село знаходиться у живописній гірській долині, оточене полонинами “Стримба”, “Дарвайка”, “Барвінок”, “Красна” та “Ружа”. Колочава розкинулася за 26 км від районного центру, пропонуючи відвідувачам чудові пейзажі та унікальні можливості для відпочинку на лоні природи.

Колочава, яку описав відомий чеський письменник, зберегла свою унікальність і по сьогоднішній день. Старовинні хатинки, що милують око з-за маленьких дерев’яних парканів, та вузькі вулички, оточені буйною зеленню, створюють неповторний атмосферний образ. Це найбільше селище Закарпатської Верховини, з населенням, що не перевищує восьми тисяч людей, розташоване в долині однойменної річки, притоки Тереблі.

Як відпочити та що подивитись в Колочаві?

Колочава славиться як “село 10 музеїв”. Весною, коли “Долина крокусів” вкривається фіолетовим цвітом крокусів, село стає особливо популярним серед туристів.
Колочава — село в Хустському районі Закарпатської області
Серед численних атракцій Колочави варто відвідати музеї, які розповідають про історію і культуру цього краю. Ви дізнаєтесь про професію бокораша, процеси роботи на карпатській вузькоколійці, історію лінії Арпада та багато іншого. Окрему увагу привертає скансен “Старе село” та музей у дерев’яній церкві, побудованій у 1795 році.

Щодо проживання, у Колочаві великий вибір готелів, що забезпечать комфортний відпочинок. У червні тут проходить гастрономічний фестиваль ріплянки, традиційної страви села, тому рекомендуємо забронювати житло заздалегідь.

Весняна “Долина Крокусів” з цвітінням Шафрану Гейфеля – це дивовижне природне явище, яке зачаровує кожного відвідувача.

Для любителів активного відпочинку Колочава пропонує піші прогулянки горою Стримба, висота якої 1719 м, а також екологічні тропи парку, де можна помилуватися красою Карпатських гір.

Крім того, Колочава має зручне розташування для одноденних поїздок до Синевиру, водоспаду Шипот, мінеральних вод Сойми та Вільшанського водосховища.

Відкрийте для себе Колочаву: Перлину Карпат

Колочава — це мальовниче село, розташоване в Хустському районі Закарпатської області, на території Національного природного парку “Синевир”
Подорож до Колочави — це мандрівка у самісіньке серце Карпатських гір. Затишно розташоване серед зелених хребтів та кришталево чистих річок, це село є справжнім втіленням української гірської ідилії.

У Колочаві вас зустріне гостинна атмосфера та неповторна культура. Тут ви можете дослідити численні музеї під відкритим небом, які розповідають історії про минуле цієї землі, відвідати старовинні дерев’яні церкви та спробувати місцеві кулінарні делікатеси.

Природа Колочави вражає своєю красою. Лісисті гори, чисте гірське повітря, бурхливі потоки та багата флора та фауна — все це створює ідеальні умови для пішохідного туризму, велосипедних прогулянок та спостереження за птахами. Кожна пора року в Колочаві пропонує унікальні можливості для відпочинку. Літні місяці ідеальні для походів та риболовлі, а зима приваблює любителів лижного спорту.
Колочава, музей вузькоколійки

Відвідавши Колочаву, ви не лише відпочинете від міської метушні, а й пізнаєте багатство і красу українських Карпат. Ця подорож залишить у вашому серці спогади, які триватимуть усе життя.

Туристичні локації Закарпаття  Тури в Закарпаття  Регулярні тури зі Львова