Перша Львівська ратуша побудована в 14 столітті після дарування місту Магдебурзького права Казимиром Великим. Незабаром дерев’яна споруда згоріла, і на його місці звели кам’яну, яка зруйнувалася в 1826 р в результаті безграмотних реконструкцій. Нову ратушу заклали рік потому і будували 8 років, але вежа знову впала після обстрілу австрійськими гарматами в 1848 р. Її знову відновили – вже з фортечними зубцями замість купола. Сьогодні будівлю на Старому Ринку займають міська рада та адміністрація Львова, на вежі облаштовано оглядовий майданчик.
Львівська ратуша – що подивитися?
Ратуша виконана в класичному віденському стилі з скупою обробкою фасадів. Пишністю виділяються тільки виступаючі ризаліти вхідного і баштового порталів. Вони прикрашені величезними вікнами, аркадними галереями, балюстрадами, трикутними фронтонами з міським гербом з левом в короні, що захищає фортечні ворота. Ще дві левові фігури стоять на задніх лапах біля входу. Вхід в ратушу вільний, але її інтер’єри свідомо знеособлені, в прямі коридори виходять однакові двері чиновницьких кабінетів.
Головна фішка будівлі – це, без сумніву, вежа висотою 65 м. На оглядовий майданчик ведуть сходи з 408 сходинок (ліфта немає). По дорозі можна оглянути механізм баштового годинника. Зверху як на долоні видно Оперу, Старий Ринок, Латинський та Домініканський собори, Успенську і Преображенську церкви.
Щодня опівдні, а по неділях кожні дві години, з вікна ратуші сурмачі виконують мелодію міського гімну. Вважається, що якщо в цей момент знаходитися поруч з ними і загадати бажання, то воно неодмінно збудеться.
Екскурсії у Львові:
Екскурсія «ПІДЗЕМЕЛЛЯ СТАРОДАВНЬОГО ЛЬВОВА»
Екскурсія підземеллями Домініканського монастиря, аптеки-музею “Під Чорним орлом” та костелу Єзуїтів.
Дати проведення: щоденно
Тури у Львів:
Екскурсія «ПІДЗЕМЕЛЛЯ СТАРОДАВНЬОГО ЛЬВОВА»
Екскурсія підземеллями Домініканського монастиря, аптеки-музею “Під Чорним орлом” та костелу Єзуїтів.
Дати проведення: щоденно