Східниця – це справжня перлина Українських Карпат і Львівської області. Як бальнеологічний курорт, вона славиться своїми цілющими мінеральними водами, які мають унікальні лікувальні властивості. Тутешня фантастична природа вражає своєю красою, а можливості для захоплюючого дозвілля в горах не залишать байдужими навіть найвимогливіших туристів. Ще однією перевагою Східниці є її цікава історія, що додає особливого шарму цьому чарівному куточку України.

Східниця – курорт мінеральних вод

Розвиток Східниці як курорту розпочався у 70-х роках XX століття, коли місцевий інженер Омелян Олександрович Стоцький відкрив джерела лікувальних мінеральних вод типу «Нафтуся» у 1957 році, які є аналогічними до мінеральних вод курорту Трускавець.

Завдяки енергійній діяльності Стоцького та головного лікаря Східницької лікарні Степана Дуди, який провів успішний медичний експеримент з пацієнтами, яким загрожувало видалення нирки, Східниця почала стрімко розвиватися як курорт. 9 січня 1976 року селище було офіційно визнане Всесоюзним курортом. У 2005 році Східниця отримала звання «Всеукраїнський курорт імені Омеляна Стоцького».

Перші згадки

Відпочинок у Східниці пропонує не лише оздоровлення, а й занурення у глибину історії. Перші відомості про Східницю відносяться до XIV століття. У XVII столітті селище пережило нелегкі часи. Спочатку селяни під проводом кріпосного Гебруха захопили Східницький замок. Згодом територія стала приватним володінням, а після першого поділу Польщі вона увійшла до складу Австрійської імперії. З 1782 року, після адміністративної реформи, Східниця стала частиною Самбірського округу. З 1867 року це було село Дрогобицького повіту з великою лісопилкою. В кінці XIX століття в Східниці почався новий етап історії з відкриттям нафтових родовищ.

Нафтовий промисел

Перед тим, як Східницю зробили відомою її цілющі мінеральні води, у XIX столітті тут було виявлено родовища нафти та озокериту. У 1872 році після прокладки залізниці до Борислава почалося освоєння цих родовищ. Східниця швидко стала магнітом для промисловців і акціонерів з усієї Європи і навіть зі Сполучених Штатів Америки. Наприкінці XIX століття селище було на першому місці за обсягами видобутку нафти в Галичині і згодом поступилося лише Бориславу та Биткову.

Східниця санаторії

Нафтуся – цілющі мінеральні води, відомі далеко за межами України

Мінеральні води під назвою “Нафтуся” були відкриті в Східниці у середині ХХ століття. Ці води швидко здобули славу одного з найвідоміших лікувальних вод як в Україні, так і за її межами. Відкриття зробив дослідник Омелян Стоцький, чия знахідка перетворила Східницю на один з найпопулярніших оздоровчих курортів країни. З того часу Східниця стала місцем лікувального відпочинку в Карпатах. На будинку Омеляна Стоцького до сьогодні встановлена пам’ятна табличка.

На курорті Східниця функціонує 17 свердловин та 38 джерел. Серед найпопулярніших мінеральних вод: лужна, схожа на Боржомі (свердловина 2С), слабомінералізована типу Нафтуся (джерела 5 і 6), гідрокарбонатно-кальцієва вода з високим вмістом заліза (джерело 13). Мінеральні води Східниці ефективно лікують та оздоровлюють людей із захворюваннями обміну речовин, травної та сечостатевої систем, урологічними та кишково-шлунковими захворюваннями. Таким чином, відпочинок у Східниці є не тільки приємним, а й корисним, сприяючи лікуванню, оздоровленню та відновленню організму.

Лікування в санаторіях Східниці

Санаторії Східниці, а також нові СПА-готелі, оснащені лікувальними базами та бюветами з мінеральними водами, в першу чергу спеціалізуються на лікуванні захворювань нирок і сечовивідних шляхів, а також хвороб органів травлення та порушень обміну речовин.

Вибравши відпочинок та лікування у санаторіях курорту Східниця, Ви не лише зможете якісно відпочити, але й значно покращити свій стан здоров’я завдяки професійним медичним центрам, які пропонують різноманітні методики оздоровлення та лікування.

Відпочинок у Східниці

Відпочинок у Східниці – це ідеальний варіант для тих, хто прагне відновити сили, втекти від міського шуму і зануритися у спокій та гармонію. Східниця запропонує вам неперевершене відчуття здоров’я та щастя. Чисте гірське повітря, спокій селища в Карпатах і цілющі мінеральні води – все це приваблює туристів з усього світу.

Останнім часом у Східниці активно з’являються нові заклади: від сучасних СПА-готелів європейського рівня 3-4 зірки, які зможуть задовольнити найвимогливіших гостей, до приватних міні-готелів і затишних вілл з високоякісною інфраструктурою. Тут кожен зможе знайти ідеальне місце для відпочинку з сім’єю за доступною ціною.

Туристичні локації Львівщини  Термальні тури  Тури в Карпати  Тури по Львівщині