Ідея будівництва театру виникла у графа С. Скарбека ще в 1818 році. У 1834 році він отримав дозвіл на початок безпосередніх робіт по підготовці будівництва, яке тривало протягом 1836-1842 років. Офіційне відкриття театру відбулось 29 березня 1842 року. У 1843 році Станіслав Скарбек дарує будинок театру місту. З 1900 до 1939 року будівля театру використовувалося в різних цілях (як філармонія, кінотеатр). За цей час воно зазнало кілька реконструкцій. Остання реконструкція проводилася у воєнний період 1941-1944 років. З 1944 року в цьому приміщенні постійно працює трупа театру ім. Марії Заньковецької.

Початок 1920-х років відкрило нову радянську сторінку театру. У 1922 році він був перейменований в Державний драматичний народний театр Губполітпросвіти, а через кілька місяців – у Театр ім.М.Заньковецькой. Керівництво колективу, режисери А. Корольчук і Б. Романіцький в непростих умовах почали творчий рух нового об’єднання.

З 1931 року театр ім. М. Заньковецької набуває державний статус, отримуючи стаціонарну прописку в Запоріжжі.

Поступальний рух театру був загальмовано в 1941 році подіями Великої вітчизняної війни. В силу цієї ситуації колектив був евакуйований спочатку на Кубань, а потім в Сибір. Тут в старовинному місті Тобольська відновлено діяльність театру.

У середині 1943 року колектив у повному складі переїздить до міста Новокузнецька на Кузбасі, де продовжує свою роботу. Крім того на базі театру створюються театрально-концертні бригади, які обслуговують армійські підрозділи, лікарні. У цих військових умовах вдалося зберегти практично весь основний кістяк театру.

Несподіваний поворот у долі театру ім. М.Заньковецької приніс 1944 рік. Урядовим рішенням колектив було переведено на постійну роботу в древній Львів. Сюди переїхали практично всі провідні художники.

50-і роки були відмічені творчим зростанням колективу. У 60-ті роки театр поповнили талановиті актори. У 1972 році театру було присвоєно звання академічного.

За минулі роки розширився гастрольний діапазон театру: Великобританія, Канада, США, Польща, Словаччина. У січні 2002 року уряд України надав заньківчанам статус Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької.

Тури у Львів, екскурсії по Львову:


підземелля домініканського собору, Львів

Екскурсія «ПІДЗЕМЕЛЛЯ СТАРОДАВНЬОГО ЛЬВОВА»

Екскурсія підземеллями Домініканського монастиря, аптеки-музею “Під Чорним орлом” та костелу Єзуїтів.
Дати проведення: щоденно