Церква Святої Анни в Бориславі знана на всю Україну своєю величезною колекцією мощей святих та реліквій, які пов’язані з життям Ісуса Христа та його учнів. Всі ці святині з’явилися у храмі завдяки старанням його настоятеля, який перетворив церкву на один з найважливіших паломницьких центрів Львівщини. Варто приїхати сюди, щоб прикластися до святих останків з молитвою, особливо тим, хто шукає зцілення.

Церква святої Анни в Бориславі – греко-католицький храм

Церква святої Анни (колишній парафіяльний Римо-католицький костел Святої Барбари) — це греко-католицький храм, розташований у місті Борислав на вулиці Володимира Великого, 45 а, Львівська область, 82300. Церква Святої Анни є однією з пам’яток архітектури місцевого значення. Храм був освячений у 1902 році на честь Святої Барбари (Варвари), покровительки гірників, оскільки в місті та його околицях активно розвивалася шахтарська промисловість. Автор проекту — архітектор Станіслав Маєрський. Споруда костелу, побудована у формі латинського хреста з характерною для неоготики та неороманського стилю цегляною кладкою. Будівництво костелу здійснювали мандрівні майстри будівельного цеху за фінансової підтримки парафіян та нафтових промисловців. Інтер’єр храму розписали майстри під керівництвом художника з Кракова Антонія Процайловича, який спеціалізувався на розписі костелів.

Мощі святих

У церкві зберігаються мощі християнських святих, мучеників та преподобних, які шанує Українська греко-католицька церква. Мощі 720 святих під склепінням храму святої Анни у Бориславі зібрав парох церкви, доктор богослов’я Роман Василів. Практично кожен може знайти тут мощі свого покровителя. Багато людей приходять до церкви у пошуках дива – зцілення від тяжких хвороб.

Бориславський храм святої Анни є одним з основних паломницьких центрів Української Греко-Католицької Церкви. Парох церкви, доктор богослов’я Роман Василів, зібрав мощі 720 святих. Серед них є «Апостольський» мощовик із колекцією трьох хрестів – Животворящого, а також хрестів Петра і Андрія. Також тут зібрані мощі всіх 12 апостолів, чотирьох євангелістів, 72 учнів Ісуса і учнів Христа з числа 120-ти. Є мощі Симеона Киренейського, Никодима, Йосипа Аримафейського, Ігнатія Богоносця, Корнелія сотника, четвероденного Лазаря, Валентина пресвітера, Кира та Івана безсрібників, Романа Сладкоспівця, святого Бенедикта Нурсійського та Антонія Падевського. За свідченнями отця Романа, багато людей отримали зцілення від мощей ліванського святого Шарбеля. У храмі також зібрані мощі слов’янських святих, серед яких Володимир, Ольга, Борис і Гліб, а також сербські, чеські, польські святі, українські новомученики та інші видатні діячі церкви.

Інтер’єр та екстер’єр церкви святої Анни в Бориславі

Інтер’єр та екстер’єр церкви

У оформленні церкви Святої Анни гармонійно переплітаються елементи неоготики та неоромантизму. Церква побудована з червоної цегли та каменю, а покрівля виконана з дахівки. В храмі є висока дзвіниця з годинником та 10 великих вікон із вітражами, які є справжніми шедеврами церковного мистецтва.

Інтер’єр церкви вражає своєю світлістю та сонячністю, де золото та розписані стіни грають від сонячних променів. Головний вівтар прикрашений образом святої Варвари, а вхід у церкву обрамлений порталом з двома напівколонами. Особливо вражає стеля, яка поділена на секції з зображеннями святих на кожній з них.

Отець Павло Василів глибоко сподівається, що в унікальному храмі Святої Анни кожен відвідувач знайде свого святого і через молитву отримає Божу благодать та зможе висловити свою подяку Господу за все, що має у житті, включно зі своїм ім’ям.

Туристичні локації Львівщини  Тури в Карпати  Тури по Львівщині  Автобусні тури зі Львова