Львів – одне з найчарівніших міст зі своєю приголомшливою атмосферою, притягує до себе туристів не тільки з України але і й з інших країн. А Високий замок – одна з найвідоміших його пам’яток.

Парк Високий замок у Львові та його особливості

Високий замок-найвища міська точка, яка височить над Львовом. Саме це місце свого часу було обрано галицькими князями для спорудження фортеці,  яка колись розміщувалася тут. Свою назву «Виcокий» замок отримав на противагу «низький», який був побудований пізніше біля підніжжя гори. Інші історичні назви гори: Будильниця, Бідел, Пісочна (нім. Sandberg), Франца Йозефа, Замкова, Княжа.

Крім цього Високий замок – багатющий зелений парк, розташований на одному з пагорбів гірського пасма Розточчя, що знаходиться в межах Львова. Гряда ж перетинає Львів і далі йде на територію Польщі. На деяких інших її пагорбах також розташовані парки – Лиса гора, Шевченківський Гай і Кайзервальд. Гора має висоту 413 метрів над рівнем моря (а значить 200-250 над містом) і є найвідомішим у Львові оглядовим майданчиком. Завдяки цьому з оглядового майданчика на вершині гори Високий замок Львів можна розглянути, немов на долоні.

Гора Високий замок Львова є найбільш відвідуваною точкою міста. Оглядовий майданчик, розташований на верхній терасі парку Високий замок, було побудовано на штучному кургані, насипаному в 1869 році. Ідея створення кургану належала польській громаді, яка вирішила таким чином ознаменувати річницю 300-річчя підписання Люблінської унії.

Землю для насипу кургану звозили з найрізноманітніших місць колишньої Речі Посполитої – її брали з полів битв, городищ, монастирів, а на саму вершину спеціально привезли невелику кількість землі з Голгофи! Також для кургану використовували каміння, взяті із залишків будинків і замкових стін. Зараз же на вершині гори встановлений флагшток з українським прапором.

Коли стоїш на вершині парку Високий замок і бачиш перед собою неповторний пейзаж легендарного міста, захоплює дух. Можна годинами стоять на оглядовому майданчику, милуватися фантастичною панорамою міста.

Є ще нижня тераса, прогулянка по якій також доставить масу задоволення. Вона прикрашена зеленими парковими алеями, крім цього тут встановлено багато монументів видатним особистостям. Серед них Ви знайдете пам’ятник Максиму Кривоносу – полковнику, який свого часу заволодів фортецею «Високий Замок». У цьому йому допомагав Богдан Хмельницький зі своєю армією, козаки і місцеве населення.

Для прикраси парку Високий замок, тут, в середині XIX століття, встановили штучну печеру з написом «15 серпня 1841», вхід до якої охороняють два кам’яні леви XVII століття зі старої Ратуші. Вони тримають щити з гербами львівських патриціанських сімей. Колись цю печеру назвали «печерою самогубців», оскільки тут накладали на себе руки закохані, яким життєві обставини перешкоджали з’єднатися. Схили Замкової гори укріплені камінням, а на вершину гори можна дістатися пішки по спіральній дорозі.

Високий замок історія

Нинішній парк був заснований відносно недавно – в 1835 році. Раніше на його місці височіла фортеця «Високий замок». Спочатку вона була виконана з дерева і мала назву – «дитинець». Кам’яні стіни Високий замок придбав завдяки польському королю Казимиру в 1362 році. Фортеця служила наглядовою і оборонним пунктом. Тут також зберігали військову амуніцію і зброю, а підвали були місцем утримання ув’язнених. Оборонне значення фортеця втратила в XVII столітті, коли була захоплена турками. Що цікаво, взяття фортеці не допомогло завойовникам взяти саме місто. А в XIX столітті замок спіткала доля, типова для подібних споруд Європи і Росії того часу – він був розібраний австрійцями. До наших днів, на жаль, збереглася лише невелика частина південно-західної стіни, яка зараз знаходиться біля підніжжя телевежі. Телевізійна вежа висотою в 200 метрів разом з міським телецентром влаштувалася тут в 1957 році.

Що подивитися в парку Високий Замок туристу?

Крім самого оглядового майданчика, заради якого багато підіймаються на вершину Замкової гори, в парку Високий замок є ще багато цікавого для туристів. Адже Високий замок – це красивий парк з унікальною каштановою алеєю, вік якої сягає століття. Також зверніть увагу на пам’ятний камінь, встановлений на честь перемоги поляків у битві з турецьким військом. А в кінці каштанової алеї ви побачите невеликий будинок садівника, який був побудований в 1892 році і до цих пір знаходиться в оточенні рідкісних екзотичних рослин. Не забудьте подивитися і на монументи на честь видатних особистостей, і на штучну печеру.

Ну, і «родзинкою», завершенням прогулянки, звичайно, стане оглядовий майданчик на вершині гори Високий замок. Вид на місто приголомшливий! Звідси ви можете розглянути багато визначних пам’яток Львова. Добре видно:

  • Успенська церква;
  • Костел Бригіток;
  • Вірменський собор;
  • Кармелітський костел;
  • Цитадель;
  • «Австрійське місто»;
  • Личаків.

Зверніть увагу – з вершини гори Високий замок можна легко розглянути ті райони, що не розгледиш з вежі міської Ратуші, особливо Підзамче. А ще ви побачите гарні природні пейзажі – Лису гору, на якій споруджено хрест, і гірську гряду Розточчя, що йде вдалину.

Крім цього, на південному заході можна розгледіти гору Парашка, яка знаходиться на відстані приблизно 100 км від міста. Це найвища точка хребта Сколівські Бескиди.

І звичайно не забудьте на вершині Високого замку зробити красиві пам’ятні фото Львова. Це буде відмінним сувеніром для вас і ваших близьких.

Порада туристам: збираючись здійснити прогулянку по Замковій горі, заздалегідь подумайте про зручне взуття і одяг, так як ходити доведеться багато.

Екскурсії у Львові:


підземелля домініканського собору, Львів

Екскурсія «ПІДЗЕМЕЛЛЯ СТАРОДАВНЬОГО ЛЬВОВА»

Екскурсія підземеллями Домініканського монастиря, аптеки-музею “Під Чорним орлом” та костелу Єзуїтів.
ВВ Дати проведення (2021): 28.02 / 07.03 / 14.03 / 21.03 / 28.03 / 04.04 / 11.04 / 18.04 / 25.04


Тури у Львів:


Вихідні у Львові

ВИХІДНІ У ЛЬВОВІ

° Дати виїздів: 30.01 / 06.02 / 13.02 / 20.02 / 27.02 / 06.03 / 13.03 / 20.03 / 27.03…
Проведіть незабутні вихідні у Львові! На Вас чекають: таємничі підземелля та інші найвідоміші місця Львова, а також авторська екскурсія містом та безкоштовна дегустація наливок!

підземелля домініканського собору, Львів

Екскурсія «ПІДЗЕМЕЛЛЯ СТАРОДАВНЬОГО ЛЬВОВА»

Екскурсія підземеллями Домініканського монастиря, аптеки-музею “Під Чорним орлом” та костелу Єзуїтів.
ВВ Дати проведення (2021): 28.02 / 07.03 / 14.03 / 21.03 / 28.03 / 04.04 / 11.04 / 18.04 / 25.04