Собор з красивим ім’ям – Домініканський – височить над містом і гордо заявляє про себе величним написом на фронтоні: «Єдиному Богу честь і слава». Будівля виконана в стилі бароко. Його вівтар прикрашають високі дерев’яні статуї апостолів. Домініканський собор справляє сильне враження вночі, коли підсвічування дає об’ємне зображення його куполів і фасадів. За часів Радянського Союзу в соборі працював музей релігії та атеїзму. Зараз тут діє Храм Пресвятої Євхаристії.

Домініканський собор

Домініканський собор зведений в самому центрі Львова. Неподалік від нього проходить екскурсійний маршрут спеціального туристичного трамвая. Тому навіть якщо ви спершу не мали наміру заглянути сюди, прокотившись на трамвайчику, ви неодмінно його запримітите і захочете згодом наблизитися до нього і зробити масу вдалих фото, як безпосередньо собору, так і себе коханих на тлі даного собору.

Архітектурний стиль, в якому зведена це знакова навіть за львівськими мірками архітектурна споруда, кидається в очі відразу, дивує, надовго приковує погляд. Зайшовши всередину собору, ви побачите не менш цікаве оздоблення, ніж зовні. Внутрішня частина собору щедро прикрашена позолотою, скульптурами ангелів, стіни підпирають величні колони.

При соборі є діючий монастир, монахи і послушники бувають на всіх службах. Взагалі, здорово, що у Львові збереглися такі споруди, як цей собор. Саме вони надають місту ті риси, завдяки яким його називають культурною столицею України. Перебуваючи в місті Лева, відвідайте його, тим більше, що споруджений він майже в самому центрі і разом з ним легко оглянути й інші цікаві місця цього чудового міста.

Підземелля Домініканського монастиря

підземелля домініканського собору, Львів

У цьому найстарішому львівському підземеллі, туристи дізнаються про людину, чиїм ім’ям названо місто. Саме на цьому місці стояв його будинок, пізніше подарований монахам. Тут розповідають безліч історій про любов, відьом, катів, які навряд чи припадуть до душі слабкими нервами туристам.

Прямо під монастирем зовсім недавно виявили залишки резиденції князя Льва, в честь якого було назване старе місто. У тутешніх підземеллях в XVI столітті знайшла притулок красуня княжна Гальшка Острозька, і до сих пір там можна побачити келію монаха-аскета і зал катувань, а також експозиції, створені спеціально для того, щоб представити історію Домініканського монастиря наочніше. Але найбільше вас вразять самі підземні інтер’єри і їх атмосфера.

підземелля домініканського собору, Львів

Екскурсія «ПІДЗЕМЕЛЛЯ СТАРОДАВНЬОГО ЛЬВОВА»

Екскурсія підземеллями Домініканського монастиря, аптеки-музею “Під Чорним орлом” та костелу Єзуїтів.
Дати проведення: щоденно