У Почаєві, в невеликому місті в західній частині України, знаходиться Свято-Успенська Почаївська Лавра – одне з наймальовничіших місць в країні, овіяне безліччю легенд. Тисячі туристів і паломників приїздять в цей унікальний архітектурний ансамбль, щоб познайомитися з його багатою історією, а також поклонитися місцевим святиням і відпочити від галасливої міської суєти.

Свято-Успенська Почаївська Лавра

На території Лаври функціонують кілька церков і соборів, а також будівлі, які виконують адміністративні та громадські функції. З території Лаври відкривається мальовничий вид на Почаїв, так як цей грандіозний за розмірами комплекс споруд розташований на горі, через що церкви і монастирі підносяться над містом приблизно на 70 метрів.

Переказ свідчить, що в 13 столітті Пресвята Діва постала перед поглядом місцевих селян на горі, на якій зараз знаходиться Лавра, залишивши відбиток своєї стопи на камені. Над цим слідом і була згодом зведена головна перлина цього архітектурного комплексу – Успенський собор. Дзвіниця, розташована поруч з Успенським собором є однією з найвищих в православному світі і досягає близько 65 метрів у висоту. Крім Успенського собору, туристів також зацікавить і Троїцький собор, який є відносно новим. Він був побудований в 20 столітті, проте, своїм зовнішнім виглядом він нагадує шедеври давньоруського храмового зодчества домонгольського періоду.

Усередині Успенського собору над царськими вратами зберігається чудотворна ікона Почаївської Божої Матері – головна святиня Лаври, відома в усьому світі. Ми радимо уважно ознайомитися з усіма внутрішніми розписами храму, адже в них відображена його історія з моменту заснування. Сюжет зображення, намальованого на стіні перед вівтарем, розповідає про явище Божої Матері. За легендою, під час штурму монастиря турками в кінці 17 століття, жителі довколишніх сіл, що ховалися в храмі разом з монахами, молилися про порятунок своїх життів перед іконою Почаївської Божої Матері. Їх молитви були почуті, і Богородиця з’явилася над собором, оточена яскравим сяйвом, тим самим звернувши загарбників у втечу.

На території Лаври знаходиться невеликий, але дуже затишний готель з роздільними номерами для чоловіків і жінок. Гості можуть відновити сили після тривалого огляду визначних пам’яток Лаври в одній з двох столових, розташованих на її території, де відвідувачам пропонується великий вибір пісних страв.


Екскурсійні тури на Волинь:

Posts not found