Гора Хом’як, розташована в Івано-Франківській області, відноситься до гірського масиву Горгани і є однією з найвідоміших гір Українських Карпат. Гора Хом’як висотою 1542 м отримала свою назву через схожість обрису хребта зі спинкою гризуна. Вона складається з пісковиків, а її схили розділені притоками річки Прут. Вершина гори покрита камінням, середня частина – полонинами і криволіссям, а нижня частина – змішаним і хвойним лісом. Незважаючи на відносно невелику висоту, територія біля гори визначена як лавинонебезпечна ділянка.

Маршрут на гору Хом’як

Характеристики маршруту:

складність – легка;
протяжність – 6 км;
тривалість – близько 4 годин.

Існує 5 пішохідних маршрутів на гору Хом’як і більшість з них – це прогулянка по пологому серпантину, який звивається лісом набираючи висоту. Головний маршрут починається по дорозі з Татарова в Буковель. Він добре промаркований і є не дуже складним, тому доступний кожному туристу. При сходженні на гору зустрічаються гірські струмки, коріння химерної форми і красиві ландшафти хвойного лісу. Збираючись на відпочинок в Карпатах, не пропустіть можливість пройти один з маршрутів і насолодитися чарівною красою природи.

 

Біля підніжжя гори знаходиться полонина Хом’яків – високогірне пасовище. Тут розташовано кілька колиб, в яких влітку проживають пастухи, у них можна купити свіжу бринзу і вурду. Крім того, на полонині можна побачити такі красиві рослини як дикі фіалки, едельвейси, маки та крокуси.

Подолавши 3-х кілометровий підйом відкриваються захоплюючі види на сусідні гори і Чорногорський масив з Говерлою. На самій вершині гори Хом’як височить статуя Діви Марії.

Маршрут на гору Хом’як починається між селами Татарів і Поляниця. Доїхати сюди можна на автобусі, який йде в Буковель.

Де зупинитися на ніч

Туристи, які подорожують зі своїм спорядженням, можуть розташуватися на полонині Хом’яків. Тут зручно розбивати намети, адже поруч ліс з дровами і можна набрати воду з джерела. У холодну пору року можна переночувати в порожніх колибах, зазвичай пастухи їх не закривають. У деяких будівлях обладнані грубки і запасені дрова.

Якщо ви віддаєте перевагу більш комфортному проживанню, можна зупинитися на нічліг в одному з найближчих населених пунктів: в Поляниці, Татарові або Яблуниці.

Що взяти з собою в похід

Збираючись в гірський похід, обов’язково потрібно взяти трекінгові черевики або кросівки з товстою підошвою (тонка і гладка підошва легко пробивається і ковзає). Одяг повинен бути зручним і не сковувати рухів. Також слід взяти теплі речі, адже на вершині температура нижче на 5-10 градусів, може бути сильний вітер і часто випадають дощі, і навіть серед літа може випасти сніг – погода в горах дуже мінлива.

Що подивитися в околицях

Спускаючись з гори, можна подивитися на ще одну визначну пам’ятку Карпат – водоспад Гук. До нього веде звивиста стежка від полонини Хом’яків. Мальовничий водоспад розташований на річці Женець в оточенні лісу і скель. Для туристів тут обладнані оглядові майданчики, столи і лавки.

Активні тури:


Тустань (с. Урич), Сколівський р-н, Львівщина

ТУСТАНЬ І ВОДОСПАД КАМ’ЯНКА на 1 день

Дати виїздів: щодня

Світ кам’яних фортець, старовинних легенд та дивовижної карпатської природи

500 грн/ос

bukovel Тур в Буковель

Буковель: лижі, санки і гуцульські забавлянки

Виїзди: 22.02 / 14.03

Тур в Буковель та Гуцульщину на 4 дні

Ціна2590 грн

Печера Атлантида

Печера Атлантида, Хотин + СПА

Дати виїздів: 16.03

Екскурсія в печеру Атлантида

Ціна: 1745 грн