Перемишль – це одне з найстаріших міст Галичини, яке має багату історію та було столицею удільного руського князівства. До початку Другої світової війни місто відігравало важливу роль як центр українського культурного та церковного життя. Історія Перемишля тісно перепліталася з долями українського та польського народів, створюючи унікальну культурну спадщину. Місто заслуговує уваги як місце, яке відображає взаємодію та культурні зв’язки між Україною та Польщею, і є чудовим прикладом того, як історія та краса можуть співіснувати разом.

Українсьий слід в Перемишлі

В Перемишлі можна зустріти безліч історичних пам’яток, серед яких варто виділити ренесансний замок Казимира XIV століття, старовинні фундаменти церкви Івана Хрестителя, що датуються XIII століттям. На площі Ринок можна помилуватися чарівними кам’яницями, а також відвідати готично-барокову Латинську катедру, побудовану у 1460 році. Також у місті є бароковий костел св. Марії Магдалини, збудований у 1754 році, та костел Св. Терези, який у 1630 році служив Собором св. Івана Хрестителя УГКЦ.

Для українців особливе значення у Перемишлі мають такі пам’ятки, як колишній костел єзуїтів, який зараз є Катедральним собором Святого Івана Хрестителя УГКЦ, побудований у 1626 році. Ще одним важливим об’єктом є Український “Народний дім”, збудований у 1904 році. Не менш значущою є барокова годинникова вежа та будівля греко-католицької Вищої духовної семінарії, яка була спроектована Іваном Левинським і зведена у 1912 році.

Що варто подивитися в Перемишлі: 10 цікавих місць

В Перемишлі існує чимало місць, які варто відвідати для глибшого знайомства з історією та архітектурою міста:

  1. Ренесансний замок Казимира (XIV ст.) – це один із найстаріших замків у місті з фундаментами церкви Івана Хрестителя (XIII ст.).
  2. Площа Ринок – історичне серце міста з красивими кам’яницями та архітектурними пам’ятками.
  3. Латинська катедра (1460 р.) – готично-барокова будівля, яка вражає своєю красою та історією.
  4. Костел св. Марії Магдалини (1754 р.) – відомий своєю бароковою архітектурою.
  5. Костел Св. Терези (1630 р.) – колишній Собор св. Івана Хрестителя УГКЦ, відомий як “стара катедра”.
  6. Колишній костел єзуїтів – нині Катедральний собор Святого Івана Хрестителя УГКЦ, що має велике значення для української спільноти.
  7. Український “Народний дім” (1904 р.) – історична будівля, символ української культури в місті.
  8. Годинникова вежа – барокова конструкція, що планувалася як частина незбудованого катедрального храму УГКЦ.
  9. Будівля греко-католицької Вищої духовної семінарії (1912 р.) – проект Івана Левинського, важлива для розвитку духовної освіти.
  10. Музей “Національний Дім” – місце, що зберігає пам’ятки національної культури та історії, важливе для української ідентичності.

Ці локації відкривають перед відвідувачами багатство історії та культури Перемишля, тісно пов’язані з історією України та Польщі.

Тури в Польщу з України:

Красічин, Польща (Krasiczyn, Poland)
Польський дует – Красічин та Перемишль

Дати виїздів: 13.01 / 27.01 / 10.02 / 24.02

Автобусний тур в Польщу на 1 день

Ціна699 грн


Автобусні тури в Польщу  Автобусні тури в Європу  Туристичні локації Польщі