Урич – невелике село в 30 кілометрах від міста Сколе (райцентру) і в 20 кілометрах від міжнародної автомагістралі Львів – Чоп. Село розташоване в долині одного з малих приток Стрия в оточенні заповідних гір національного парку «Сколівські Бескиди».

В Уричі знаходиться унікальний пам’ятник історії і археології – гора-фортеця Тустань. Об’єкт являє собою велику скелю-останець, складену піщаником, яка внаслідок ерозії прийняла химерний вигляд, що нагадує замок. Деякі дослідники вважають, що укріплення на горі скелі Тустань існувало ще в середині 1 тисячоліття до нашої ери, вказуючи на близькість відомих фракійських святилищ, наявність петрогліфів і солярних знаків тієї археологічної культури.

Історія

Загальноприйнята версія історії Тустані говорить, що фортеця виникла на землях білих хорватів в 9 столітті, і була не тільки оборонним об’єктом, але і митницею. Вона перебувала на Соляному шляху з Галичини в Центральну Європу і трансконтинентальному шовковому торговому шляху з Китаю до Західної Європи. Про це свідчать знайдені в Тустані арабські монети 9-11 століть.

Фортеця до середини 13 століття була дерев’яною і лише в останній період існування була укріплена кам’яними стінами. Тустань була неприступна, витримавши не одну облогу монголо-татар. У 1340 році її захоплює польський король Казимир ІІІ, а з середини 16 століття фортеця, вже грунтовно застаріла і втратила колишню міць і економічне значення, перестає згадуватися в хроніках. Село Урич, що виникло біля фортеці, з’явилося в кінці 14 століття.

Пам’ятки

Скелі Тустані підносяться над місцевістю на 80 метрів. Збереглися залишки кам’яних стін, ходи, лази, коридори, штучні печери, резервуари для води, подекуди зустрічаються петрогліфи. У скельного комплексу працює музей історії Тустані, де зібрані численні знахідки археологів. Територія гори-фортеці з околицями в 1994 році утворили державний історико-культурний заповідник «Тустань». Щорічно тут проводиться фестиваль середньовічної культури «Ту Стань!» з традиційним рицарським турніром.

Тури Львівщиною:


Тустань Урич зимою

ТУСТАНЬ І ВОДОСПАД КАМ’ЯНКА на 1 день

Дати виїздів: щодня

Світ кам’яних фортець, старовинних легенд та дивовижної карпатської природи

500 грн/ос

зимова поїздка в Карпати на 1 день зі Львова

КАРПАТИ НА 1 ДЕНЬ + СПА

Дати виїздів: 12.11 / 26.11 / 10.12 / 24.12 / 07.01

Тустань, Волосянка та СПА за 1 день
Карпатські новинки за 5 днів – зимовий тур Карпатами зі Львова

Карпатські новинки за 5 днів (зимовий)

Дати виїздів: 13.12 / 03.01 / 17.01 / 07.02 / 28.03
Ціна туру: 2895 грн

Славське спа центр чани

МЕТЕЛИКОВИЙ РАЙ І КАРПАТСЬКІ ЧАНИ

Виїзд: 09.12 / 13.01 / 10.02

Тур по Карпатах зі Львова

Ціна495 грн