У 110 кілометрах від Львова, в Сколівському районі біля села Дубина, в національному природному парку “Сколівські Бескиди” заховався водоспад Кам’янка.

Кам’янку не даремно називають “карпатським дивом природи”: величезні кам’яні брили, вічна прохолода, і шумно спадаючі з 7-метрової висоти потоки кришталево-чистої води. А навколо: стародавня хвоя, упереміш з буками і грабами, чисте повітря і магія небесної синяви.

Чимало вистачає сміливців, які побачивши прозору водойму, відразу кидаються туди. Але не всім судилося витерпіти принади “аква-терапії” – вода така холодна, що навіть в літню спеку виникає одне бажання – зігрітися гарячим закарпатським вином…

До речі, місцеві жителі здавна облюбували тамтешні території для, таких собі, імпровізованих ярмарків. Купити біля Кам’янки можна все: дерев’яні та солом’яні вироби, ягоди, гриби, ті самі в’язані шкарпетки і хутряні тапці, різні настоянки на “горілці”, мед, бринзу, а також пригоститися гарячим шашликом та іншими делікатесами.

Не гидують “горяни” і продажем дешевих китайських сувенірів, але що поробиш, життя у них не просте…

Існує легенда, що саме тут, біля Сколе, Святополк Окаянний вбив Святослава – сина князя Володимира. Там же загинула, а точніше – кинулася зі скелі і його дружина, в честь якої названа річка Парашка. Кажуть, що під час бою Святополк крикнув війську: “Сколь усіх!”, звідси і з’явилася назва “Сколе”.

Інший народний переказ говорить: якщо рано вранці дівчина скупається в воді Кам’янського водоспаду, то вже в цьому році вийде вдало заміж.

Також біля водоспаду є сірководневе джерело мінеральної води типу “Нафтуся”, але її багато пити не можна, і тільки – за рекомендацією лікаря.

Не менш екзотичним для туристів є і Мертве озеро. Вода в ньому дуже холодна і сильно насичена сірководнем. Тому в озері немає ні риби, ні жаб, ні повзучих змій. Хіба що, на болотистих берегах, вкритих смарагдовим мохом, можна зустріти єдину живу істоту – лісову відьму, яка, за переказами, виходить з лісу набратися у водоймі магічної сили.

Тури Львівщиною:


Тустань Урич зимою

ТУСТАНЬ І ВОДОСПАД КАМ’ЯНКА на 1 день

Дати виїздів: щодня

Світ кам’яних фортець, старовинних легенд та дивовижної карпатської природи

500 грн/ос

зимова поїздка в Карпати на 1 день зі Львова

КАРПАТИ НА 1 ДЕНЬ + СПА

Дати виїздів: 12.11 / 26.11 / 10.12 / 24.12 / 07.01

Тустань, Волосянка та СПА за 1 день
Карпатські новинки за 5 днів – зимовий тур Карпатами зі Львова

Карпатські новинки за 5 днів (зимовий)

Дати виїздів: 13.12 / 03.01 / 17.01 / 07.02 / 28.03
Ціна туру: 2895 грн

Славське спа центр чани

МЕТЕЛИКОВИЙ РАЙ І КАРПАТСЬКІ ЧАНИ

Виїзд: 09.12 / 13.01 / 10.02

Тур по Карпатах зі Львова

Ціна495 грн